• 09374382192
  • 0

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

خواص پودرکاری

خواص پودرکاری

 

ادویه کاری

پودرکاری مخلوطی از چند ادویه است که دارای فواید ارزشمند زیادی است .ازجمله جلوگیری از سرطان ، محافظت در برابر بیماریهای قلبی و آلزایمر ، همچنین درد و التهاب ،بهبود سلامت استخوان ها ، تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش توانایی کبد در دفع سموم از بدن.

 

موادتشکیل دهنده پودرکاری

 مواد داخل پودرکاری بسته به مناطق مختلف جهان متفاوت است و مزایای آن نیز اندکی تغییر می کند.رایجترین و بهترین فرمول: زردچوبه ، گشنیز، هل ، زیره ، ریحان شیرین و فلفل قرمز است.بعضی مواد دیگر که با توجه به مناطق مختلف به این فرمول اضافه می شود شامل : دانه های رازیانه ، زنجبیل ،سیر ، دارچین و دانه خردل هستند. که همه اینها دارای فواید مخصوص خودشان هستند . در اینجا ما بر روی مزایای فرمول اصلی این پودر صحبت میکنیم.

 

فواید پودرکاری بر سلامتی

 

جلوگیری از آلزایمر

زردچوبه یکی از مفید ترین ترکیب پودرکاری است. یکی از اجزای آلی زردچوبه کورکومین نام دارد. محققان کورکومین را مسئول کاهش پلاکی  که رادیکال های آزاد در مسیرهای عصبی مغز رسوب می دهند می دانند . این ماده سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند تا اسیدهای آمینه سازنده این پلاک ها را از بین ببرد، در نتیجه احتمال بیماری آلزایمر را کاهش می دهد. و همچنین مطالعاتی که انجام شده به ارتباط بین پودر کاری با آلزایمر درهند  که بطور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای جهان است. مهر تاییدی بر این موضوع است.

 

 

قدرت ضد سرطانی

مجله بیوشیمی تغذیه ایی تحقیقی در سال 2012 منتشر کرد که نشان میدهد کورکومین موجود یک عامل بالقوه است که می تواند در برابر نوعی تهاجم سرطانی مغز ( گلیوبلاستوما) کمک کند ، آزمایشات دیگری نیز خواص ضد سرطانی آنرا تایید می کنند(1).

 

 

 

تسکین درد و التهاب

باز هم وجود زردچوبه در پودرکاری شاهکار کرده ،و عامل مبارزه در برابر التهاب ، درد و آرتریت روماتوئید است . ویژگی های ضدالتهابی زردچوبه به طور فعال التهاب و فرسودگی مفصل و همچنین درد همراه بیماریهایی مانند آرتریت روماتوئید را کاهش می دهد. در تحقیقات دیده شده که اثرات زردچوبه مثل ایبوپروفن است .

 

 

کمک به سلامت قلب

همانطور میدانید بیماری های قلبی یکی از خطرناک ترین و رایج ترین بیماری هایی است که انسان را درگیر می کند. بنابراین هر چیزی که بتواند از آن جلوگیری کند غنیمت است ! دو ترکیبی که معمولا در پودرکاری یافت می شود هل و ریحان است. که هر دو ماده گشاد کننده عروق هستند. آنها بر روی  پروتئین هایی که فشار در رگ های خونی را کاهش می دهند تاثیر می گذارند. که باعث کاهش فشار خون می شود ، که احتمال بسیاری از بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد . مانند تصلب شرایین ، حمله های قلبی و سکته های مغزی.

 

 کمک به بهبود سلامت استخوان ها

آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام شد نشان داده که زردچوبه سرعت رشد مجدد استخوان ، اتصال و ترمیم استخوان را افزایش می دهد . همچنین علائم پوکی استخوان را 50 درصد کاهش می دهد.

 

 

ضد باکتری

گشنیز موجود در ترکیب پودرکاری  به بدن در مبارزه با عفونت های باکتریایی و عفونت های روده ایی کمک می کند، بنابراین خوردن مقدار مناسب پودر کاری می تواند سلامت سیستم گوارشی شما را افزایش دهد و سیستم ایمنی بدن شما را برای مقابله با عوامل باکتریایی قوی نگه دارد.

 

سلامت کبد

کورکومین موجود در زردچوبه کمک بسیاری به سلامت کبد می کند ، این ماده از التهاب ، سرطان و رشد تومور در کبد جلوگیری می کند . آزمایشات حیوانی ثابت کرده که کورکومین کبد را در مقابل بیماری های کبد و مسمویت بیش از حد کبد محافظت می کند(2).

 

 

کاهش قند خون

پودرکاری میتواند قند خون را کنترل نماید . یک تحقیق نشان داد افرادی که پودرکاری بیشتری مصرف می کنند دارای سطح قند خون سالم تری هستند.همچنین احتمال ابتلا به دیابت در آنها کمتر است . محققان معتقدند که کورکومین موجود در زردچوبه باعث این کار است .

 

 

نکته :

الان خیلی از شما دوستان با خودتون میگید زردچوبه استفاده میکنم بجای پودر کاری ، درسته مصرف تنهایی زردچوبه خواص بسیار خوبی دارد ، ولی باید این را بدانید که بعضی  مواد داخل  زردچوبه اگر همراه با ترکیبات دیگر مثل فلفل مصرف شود تاثیر بیشتری دارد .

 

تذکر مهم :

گرچه پودر کاری برای بدن بسیار مفید است ، اما دارای برخی عوارض جانبی نیز هست . پودر کاری ضد انعقاد خون شناخته شده ، پس اگر از رقیق کننده خون استفاده می کنید باید با پزشک خود مشورت کنید تا خطرات آن را کاهش دهید. همچنین تحقیقات نشان داده است که این پودر تحریک کننده کیسه صفرا است . برای افرادی که کیسه صفرا سالم دارند مفید است اما برای کسانی که سنگ صفرا یا انسداد مجاری صفرا دارند می تواند باعث درد شود.

 

به غیر از این موارد از پودر کاری استفاده کنید و از فوایدش لذت ببرید.

 

این مطالب را هم بخوانید

بدون دیدگاه برای پست " خواص پودرکاری "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید